Mersul Trenurilor pentru Android

iPhone, iPad, iPod Touch, etc.
Post Reply
bloodhand
Membru
Nivel cunoştinţe IT: 10

09 Nov 2015, 01:15

De ceva vreme, aplicatia Mersul Trenurilor a disparut de pe Google Play, insa am avut-o instalata inca de cand a aparut. Este de fapt un fel de browser cu 3 tab-uri care incarca trei pagini diferite, cum ar fi planificarea rutelor, achizitia de bilete online si altele. Asta este singurul mod in care se poate accesa mersul trenurilor, intrucat paginile web au fost securizate, astfel incat nu se mai pot extrage informatiile cum se putea odata, pe vremea aplicatiei Feroviarul. Pacat, insa, ca dezvoltatorul nu a mai mentinut aplicatia si nici n-a mai dezvoltat-o.

De ceva vreme, CFR-ul are un sistem de informatizare de tip IRIS, ce ofera informatii in timp real referitoare la parcursul unui tren, cu detalaii in functie de statie, intarzieri etc., precum si tabela electronica de plecari/sosiri aferenta fiecarei statii ce poate fi aleasa dintr-o lista. Asadar, m-am gandit ca ar prinde bine includerea acestor doua pagini in aplicatia initiala, renuntand la tab-ul de bilete online (pe care eu personal nu l-am folosit niciodata, intrucat imi cumpar bilete din gari sau agentii) si la cel de aplicatii (care nu foloseste la nimic, probabil era in proiect in viitor). Totodata, am pus iconite noi la fiecare tab si le-am denumit corespunzator. In final, am pus sigla CFR Calatori ca si icon in app drawer.

Iata rezultatul: http://www.filehost.ro/3171841121/merstren_apk/
Post Reply

Return to “Telefoane”