CCleaner 4, curatare si optimizare PC

» Aici veţi găsi strict programe FREE
Post Reply
tataieee
Administrator
Nume Real: Alexandru Costin
Nivel cunoştinţe IT: 10

06 Nov 2014, 19:20

Image Download: aici! CCleaner (Crap Cleaner) este un utilitar de optimizare a sistemului. Acesta curata fisierele temporare create de Windows si de alte programe, dar si fisierele temporare create de Internet Explorer, cookie-urile si multe altele. Programul realizeaza respectivele operatii extrem de rapid si nu contine adware sau spyware.

CCleaner este un program care va poate ajuta sa faceti curatenie pe calculator, sa scapati de fisierele temporare, de fisierele inutile stranse in timp, urmele navigarii pe Internet, s.a.m.d. Programul poate fi folosit si pentru o verificare a registrilor. Include si un instrument pentru dezinstalarea programelor. CCleaner îndepărtează fişierele inutile din sistem, permiţând rularea mai rapidă a sistemului de operare Windows şi eliberând spaţiu pe HDD. Programul are şi o funcţie de "Start up".

CCleaner va ajuta la optimizarea sistemului de operare, curatand din Windows fisierele nefolosite.
Image
*Email: w.tataieee@gmail.com
*PayPal: w.tataieee@yahoo.com
ilbiscione
Membru
Nume Real: Catalin
Nivel cunoştinţe IT: 5

16 Nov 2014, 18:33

Foarte util acest soft, il folosesc de ceva timp, e simplu si eficient
RazvanCosta
Moderator
Nume Real: Razvan Constantin
Nivel cunoştinţe IT: 5

10 Feb 2017, 22:25

Unul dintre cele mai bune; si eu il folosesc de o multime de ani: atat pe windows 7 cat si pe 10.
Crimson.
Membru
Nume Real: Teodor
Nivel cunoştinţe IT: 4

23 Jul 2017, 01:23

Nu imi vine sa cred ca acest program mia eliberat 10 gb din c.
Post Reply

Return to “Programe FREE”