Iobit Briver Booster

» Aici veţi găsi strict programe FREE
Sinad™
Membru VIP
Nume Real: Daniel.S

19 Sep 2014, 21:31

Image

Image

Iobit Driver Booster este o unealtă excelentă care identifică dirverele existente pe sistemul de operare și le updatează automat la ultima versiune disponibilă.

Iobit Driver Booster este rapid, sigur și ușor de folosit, el se va asigura că nu vor exista conflicte intre drivere și că nu vor exista crash-uri de sistem, de asemenea el ajustează driverele pentru a obține cea mai bună performanță în gaming.

Este compatibil cu toate versiunile de Windows începând de la Windows XP.
tataieee
Administrator
Nume Real: Alexandru Costin
Nivel cunoştinţe IT: 10

25 Sep 2014, 22:06

L-am folosit de foarte multe ori şi de fiecare dată şi-a făcut treaba minunat ;)
*Email: w.tataieee@gmail.com
*PayPal: w.tataieee@yahoo.com
DraghiciMIH
Membru
Nume Real: Mihai
Nivel cunoştinţe IT: 7

06 Dec 2014, 14:50

foarte bun THX tataieee
bloodhand
Membru

16 Jan 2015, 11:55

Depinde de configuratie. Eu am un HP dv9000 din 2006 si nu am gasit niciun software de acest gen care sa-mi scoata toate driverele, de la placa de baza, pana la tastatura multimedia sau telecomanda. Cea mai sfanta metoda ramane descarcarea manuala a driverelor.
tataieee
Administrator

16 Jan 2015, 14:00

bloodhand wrote:Depinde de configuratie. Eu am un HP dv9000 din 2006 si nu am gasit niciun software de acest gen care sa-mi scoata toate driverele, de la placa de baza, pana la tastatura multimedia sau telecomanda. Cea mai sfanta metoda ramane descarcarea manuala a driverelor.
De multe ori am cautat pe google ore in sir fara rezultat iar acest programel m-a scos din incurcatura :) acum depinde si ce driver cauti.
CoTY
Moderator Global
Nume Real: Marian Catalin

17 Jan 2015, 00:01

bloodhand wrote:Depinde de configuratie. Eu am un HP dv9000 din 2006 si nu am gasit niciun software de acest gen care sa-mi scoata toate driverele, de la placa de baza, pana la tastatura multimedia sau telecomanda. Cea mai sfanta metoda ramane descarcarea manuala a driverelor.
Ia incearca data viitoare Driver Solution Pack !
bloodhand
Membru

18 Jan 2015, 19:40

L-am incercat si pe acesta. Din pacate, nimic nu mi-a gasit absolut toate driverele. Recent, am instalat Windows 7 pe un HP 250 G3 (ce a venit cu Win 8.1 preinstalat, fara drivere de 7 pe site-ul oficial). Am cautat o zi intreaga driverele, niciun soft nu mi le-a gasit. Ba chiar unele drivere nu mergeau instalate clasic, trebuia facut manual update driver, cu force installation si tot tacamul.

In plus, de multe ori am patit ca ultimele versiuni updatate la zi sa nu dea cele mai bune performante, si aici ma refer in special la driverele placii video.

Alta problema a fost ca pe laptopul meu HP dv9000 nu am reusit sa gasesc drivere de Windows 8.1. Doar cateva le-am gasit cu programe, manual, Windows Update etc. In rest, le-am fortat pe cele de 7 si au functionat. Insa au fost cateva probleme de performanta, asa ca m-am intors la Windows 7.
tataieee
Administrator

18 Jan 2015, 19:44

bloodhand wrote:L-am incercat si pe acesta. Din pacate, nimic nu mi-a gasit absolut toate driverele. Recent, am instalat Windows 7 pe un HP 250 G3 (ce a venit cu Win 8.1 preinstalat, fara drivere de 7 pe site-ul oficial). Am cautat o zi intreaga driverele, niciun soft nu mi le-a gasit. Ba chiar unele drivere nu mergeau instalate clasic, trebuia facut manual update driver, cu force installation si tot tacamul.

In plus, de multe ori am patit ca ultimele versiuni updatate la zi sa nu dea cele mai bune performante, si aici ma refer in special la driverele placii video.

Alta problema a fost ca pe laptopul meu HP dv9000 nu am reusit sa gasesc drivere de Windows 8.1. Doar cateva le-am gasit cu programe, manual, Windows Update etc. In rest, le-am fortat pe cele de 7 si au functionat. Insa au fost cateva probleme de performanta, asa ca m-am intors la Windows 7.
Ai încercat să activezi programul şi să cauţi? Dacă nu, încearcă. Link: viewtopic.php?p=2366#p2366
CoTY
Moderator Global
Nume Real: Marian Catalin

18 Jan 2015, 21:00

bloodhand wrote:L-am incercat si pe acesta. Din pacate, nimic nu mi-a gasit absolut toate driverele. Recent, am instalat Windows 7 pe un HP 250 G3 (ce a venit cu Win 8.1 preinstalat, fara drivere de 7 pe site-ul oficial). Am cautat o zi intreaga driverele, niciun soft nu mi le-a gasit. Ba chiar unele drivere nu mergeau instalate clasic, trebuia facut manual update driver, cu force installation si tot tacamul.

In mare parte din cazuri trebuie schimbat driverul sa ruleze in compatibilitate !!! ;)
KandaSorata
Membru
Nume Real: Norbert
Nivel cunoştinţe IT: 7

19 Jan 2015, 10:23

Il folosesc de un timp si este foarte bun
Post Reply

Return to “Programe FREE”