Playere pentru filmele 4K - top 3

» Aici veţi găsi strict programe FREE
Post Reply
tataieee
Administrator
Nume Real: Alexandru Costin
Nivel cunoştinţe IT: 10

19 Jan 2016, 14:37

1. Wondershare Player
Image
Download: aici!

Bolnav de iremediabil glisarea fişiere media în fiecare jucator pe desktop-ul tau - doar pe off-sansa de unul dintre ei lucrări? Imaginaţi-vă sfârşitul enervant codecul erori, redate mass-media video, poate citi fişiere-pentru totdeauna. Cu Wondershare Player, care este exact ceea ce vă puteţi aştepta. Asteptati-va de sprijin fără sudură de aproape orice format video şi audio sub soare, de la download-uri, DVD-urilor, mass-media înregistrată cu PC, notebook-uri, tablete, smartphone, camera video şi încarcă mai multe dispozitive. Simplifica plăcerea de mass-media. Ma uit la ea toate într-o perfectă jucător-Wondershare Player.

• Bucura mass-media perfect, inclusiv Standard & HD vizual/audio si DVD
• Joaca MKV, WMV, MPEG, AVI şi multe mai multe formate de înaltă calitate
• Suportă aproape orice format audio: WMA, MP3, M4A, AAC, FLAC, etc.
• Încărcare şi joacă subtitrare fişiere în fund, SSA şi SRT

2. VLC Player
Image

VLC Media Player este una din cele mai puternice aplicatii utilizate pentru redarea continutului media fara sa fie nevoie sa instalezi codecuri auxiliare. Ajuns acum la versiunea 2.2, noul VLC vine cu o serie de îmbunătăţiri pe toate laturile sale modulare: video, audio, formate, device-uri, interfaţă şi platformă de dezvoltare. Spre deosebire de versiunea anterioară, VLC Player 2.2 a fost curăţat de numeroase bug-uri.

Iată care sunt principalele avantaje oferite de VLC Player 2:
  • Decodare optimizată pentru platforme multi-core, inclusiv cele mobile;
  • Suport pentru şi mai multe formate video, inclusiv formate utilizate în medii profesionale;
  • Suport redare discuri Blu-ray;
  • Filtre video îmbunătăţite (anti-flickering, debanding, grain);
  • Modul Addons Manager integrat, prin care putem instala rapid orice addon-uri avem nevoie pentru redarea filmelor preferate. În afară de codecuri mai putem instala skin-uri pentru interfaţă, module pentru playlist-uri şi diverse servicii.
Modulul audio este şi el mai bine pus la punct în această versiune:
  • Calitate a sunetului îmbunătăţită;
  • Noi filtre karaoke şi Dynamic Range;
  • Simplificare a nucleului audio pentru o procesare mai rapidă.
3. Media Player Classic and K-Lite Codec Pack
Image

Media Player Classic is a compact media player for Microsoft Windows that looks and feels like Windows Media Player 6.4 It's small and lightweight, but it supports many video file types. Media Player Classic integrates most options and features found in modern media players, including support for:
  • MPEG-1, MPEG-2 and MPEG-4 playback
  • DirectShow, QuickTime and RealPlayer architectures
  • Matroska and Ogg containers
  • TV tuners
*Email: w.tataieee@gmail.com
*PayPal: w.tataieee@yahoo.com
yodey
Moderator
Nume Real: Andrei

20 Jan 2016, 16:19

vlc si media player le aveam ... am pus sa copii si Wondershare sa vad cum este. multumesc
Nu merge pe unde te duce drumul, mergi pe unde nu există drum şi lasă o urmă...
tataieee
Administrator
Nume Real: Alexandru Costin
Nivel cunoştinţe IT: 10

20 Jan 2016, 16:27

Pentru 4k eu folosesc Media Player Classic care niciodata nu m-a dezamagit. Folosesc si VLC dar mai rar.
Nu am inteles de ce toti recomand Wondershare ca fiind cel mai bun player pentru 4k, mie personal nu imi place cum deschide si cu ruleaza.
*Email: w.tataieee@gmail.com
*PayPal: w.tataieee@yahoo.com
yodey
Moderator
Nume Real: Andrei

20 Jan 2016, 18:22

da nici eu nu sunt prea multumit de el si nu pot pune diactritice la subtitrari raman la media player clasic
Nu merge pe unde te duce drumul, mergi pe unde nu există drum şi lasă o urmă...
RamonaEny
Membru
Nume Real: Ramona
Nivel cunoştinţe IT: 5

14 Jul 2016, 18:51

Bune sugestii
HandaSei
Membru
Nume Real: Lucian
Nivel cunoştinţe IT: 8

10 Jan 2017, 05:59

Pentru mine unul Splash (de la mirillis), a fost, încă este și clar va rămâne multă vreme, cel mai bun player video existent! :d
Nu e chiar gratis, dar las totuși linck aici în caz de e cineva curios să-l încerce! https://mirillis.com/en/products/splash ... layer.html
Eu unul îl recomand cu încredere! ^.^
Post Reply

Return to “Programe FREE”