Top cele mai vandute telefoane

» În fiecare zi noutăţi despre IT.
Post Reply
tataieee
Administrator
Nume Real: Alexandru Costin
Nivel cunoştinţe IT: 10

23 Sep 2014, 22:27

A venit timpul sa imi schimb telefonul dar (e normal sa fie si un dar cand e vorba de telefoane) habar nu am ce sa imi cumpar. Am fost fan infocat android si nu credeam ca o sa folosesc vreodata un telefon cu iOS.

Datorita scumpei mele fetite a trebuit sa renunt la telefonul meu Nokia E52 a carui baterie ma tinea 2 zile in conditiile in care eu vorbesc lunar cam 800-1000 minute (i-am mancat toate tastele). Si fiindca bugetul era grav afectat de sarbatorile de iarna a trebuit sa ma folosesc de un iPhone 4. M-a impresionat la inceput cand ma tinea bateria aproximativ 2 zile (fara net pe el – deci 3G oprit; fara email, fara nimic – doar simplu telefon) dar cand am inceput sa “ii activez functiile de smartphone” (email, net) brusc a trebuit sa imi cumpar un incarcator pentru masina ca nici macar 12 ore nu mai tinea bateria.

Deci 100% nu o sa imi mai cumpar telefon Apple, dar parca nu as vrea sa dau mai mult de 800-900 lei pe telefon. Nu vreau sa dau o caruta de bani si dupa aceea sa imi bag unghiile in gat daca o sa aiba vre-un accident la pescuit sau mai rau “sa ii manance tastele fiica mea”.
Image
Sursa: cauticeva.ro
*Email: w.tataieee@gmail.com
*PayPal: w.tataieee@yahoo.com
hkzandrei
Membru
Nume Real: Andrei
Nivel cunoştinţe IT: 6

31 Jan 2015, 19:00

Ca de obicei, Apple se afla pe primul loc in topul vanzarilor.
Razvanell95
Membru
Nume Real: Razvan
Nivel cunoştinţe IT: 6

06 Feb 2015, 14:53

Eu astept sa apara noul telefon de la Oneplus. Daca raportul calitate-pret va fi la fel de bun ca la primul ( si asa se pare momentan ) cu siguranta il iau.
Post Reply

Return to “Articole noi despre IT”